YAPIM İŞLERİ İÇİN TEKNİK ŞARTNAME
⦁ PROJENİN ADI, YERİ VE KAPSAMI:
⦁ PROJE SAHİBİ : Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü
⦁ PROJENİN ADI : 2021 Sogep Minik Eller Hayata Hazırlanıyor Projesi
⦁ PROJENİN YERİ : Çanakkale İli 5 İlçesi(Lapseki Merkez, Ayvacık Kösedere Mevkii, Bayramiç Evciler Mevkii, Yenice Kalkım Mevkii, Ezine Sarısöğüt Mevkii)
⦁ PROJENİN KAPSAMI : Projede belirtilen konumlara teknik şartnamede belirtilen özelliklerde tek katlı iki sınıflı prefabrik yapı teslim edilmesi.
⦁ YAPILACAK PREFABRİK YAPINININ TEKNİK BİLGİLERİ:
Taban alanı 150 m2, yapı brüt alanı 130m2 olacaktır. Mekanik ve Statik Projeleri İhale Dosyasına ek olarak verilecektir
⦁ H BİRLEŞİM SİSTEM PREFABRİK TEKNİK ÖZELLİKLERİ
DEPREM ŞARTLARI : 1.Derece deprem bölgesidir.
İKLİM ŞARTLARI : 3.İklim bölgesi baz alınacaktır.
KAR YÜKÜ DEĞERİ : 75 kg/m2 (montaj yerine göre değişebilir)
RÜZGAR HIZI DEĞERİ : 80 km/saat (yere sabitlenmesi şartıyla)
ŞASE YÜK KAP. : TS 498 e göre hesaplanacaktır
HAFİF ÇELİK MALZEME : Erdemir 1311 (St-37) Standart DIN EN 10147-00 , Çinko kaplanarak galvanize edilmiş yapı çeliği kullanılacaktır.
EPS (Strafor ) : TS EN 13162
DUVAR PANELLERİNİN TOPLAM ISI DİRENCİ (m2.K/W) : TS EN ISO 6946 standartınagöre : 1,8931
DUVAR PANEL SİSTEMİN EŞDEĞER ISIL İLETKENLİĞİ (W/m.K) : TS EN ISO 6946 standartınagöre :0,05282
ÇATI ISI YALITIM KATSAYISI : K=0,39 Kcal/m2hC , K =0,43 W/m2K
DIŞ VE İÇ PANELLER : Isı yalıtımı için paneller arasında 84 mm 16 dansitepolistren sert köpük kullanılacaktır. Dış panel kalınlığı 10 cm, iç panel kalınlığı 8 cm ve panel yüksekliği 250 cm’ dir. Dolu duvar paneli, pencere duvar paneli, vasistaslı duvar paneli ve kapılı duvar panelinden imal edilecektir
PANEL BİRLEŞİMLERİ : Birleşim elemanları olan U ve H profilleri paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek özel kenet sistemi ile birleştirilmelidir.
TAŞIYICI KONSTRÜKSİYONLAR : Çatı makasları, kirişler ve kolonlar özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilecektir. Bina boyunca her 125 cm de bir adet özel şekillendirilmiş çelik makas konulacak, makas üst yüzeyine özel şekillendirilmiş galvaniz sacdan aşıklar monte edilecektir. Kaynaksız ve cıvata bağlantılı sistem olacaktır.
ARAKAT KONSTRÜKSİYONLAR : Arakatkonstrüksiyonu taşıyıcı kafes şeklinde özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilecektir. Arakat zemini 14 mm (cephe kaplama levhaları) ile kaplanır. Alt kat asma tavan alçıpanı üzerine ısı ve ses izolasyonu olarak 80 mm(14 kg/m3) kalınlığında cam yünü serilecektir. Arakat taşıma yükü 200 kg/m2 olacaktır.
⦁ ÇATI STANDARTLARI
ÇATI SİSTEMİ: % 30 Eğimli,cıvatalı,kaynaksız,beşik çatı makas sistemi kullanılacaktır.
ÇATI KAPLAMA VE YALITIMI: Çatı kaplaması olarak metal aşıklar üzerine paslanmaz boyasız(natürel) galvaniz trapez sac uygulanacaktır. Makas alın bölgesi menfezli ve PVC Lambri malzeme ile kaplanacaktır.Bina etrafında 20 cm genişliğinde paslanmaz galvaniz sacdan şekillendirilmiş menfezli saçaklar bulunacaktır. Çatıya özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan deprem diyagonellerikonulacaktır.PVC esaslı kare yağmur dereleri ve aksesuarları kullanılacaktır.
TAVAN KAPLAMALARI: Tavan kaplaması olarak 12 mm kalınlığında alçıpan levha kullanılacaktır. Tavan yalıtımı olarak asma tavan alçıpanı üzerine olarak 80 mm(14 kg/m3) kalınlığında cam yünü serilecektir. Tavan birleşimi çatı makasları altına kaynatılan paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek ezme yapılacaktır. Tavan omegaları PVC kapaklı olacaktır. Alçıpan birleşim elemanları elektrostatik boyalı alüminyum malzemeden imal edilecektir. Islak mekanların tavanlarına cephe kaplama levhası uygulanacaktır.
⦁ KAPILAR
DIŞ KAPI : 180×200 cm duble 2 adet imal edilecektir. Silindirik özellikli TSE belgeli kilitler kullanılacaktır.
İÇ KAPILAR : 90×200 cm ölçülerinde kirli beyaz ahşap panel. İç kapılarda gömme özellikle TSE belgeli kilitler kullanılacaktır.
⦁ PENCERELER
PENCERE DOĞRAMALARI : 120×100 cm,120×160 cm ve vasistaslar 60×40 cm ölçülerinde PVC esaslı malzemeden ve TSE belgeli 60 lık seri olacaktır.
ISICAM : Kullanılacak tüm camlar çift cam olup; 4+16+4 mm ısıcamlı ve vasistaslar buzlu cam olacaktır.
PARMAKLIKLAR : Profil, hasır tel veya 8 lik inşaat demiri kullanılarak kaynak montajlı,boyalıimal ve montaj edilecektir.
MERDİVENLER : Roolform makinelerinde galvaniz sacdan imal edilen özel şekillendirilmiş çelik iskelet kaynaksız vidalı sistemle monte edilen tipte olacaktır.Basamaklar ahşap kaplama ve rıhtları açıktır.Korkuluk dekoratif ferforjeden imal edilecektir.Metal kısımlar elektrostatik boyalı olacaktır.
⦁ BOYALAR
DIŞ CEPHE BOYASI : Dış metal yüzeyleri çift kat astar,çift kat sentetik yağlı boya ile boyanacaktır.Dış panel yüzeyleri akrilik dış cephe boyası ile boyanacaktır.Dış duvar birleşim detaylarına mastik çekilecektir.Boya ürünleri TSE belgeli olacaktır.
İÇ CEPHE BOYASI : İç panel yüzeyleri ve tavan alçıpan yüzeyleri silikonlu,silinebilir tip mat iç cephe boyası ile boyanacaktır. Boya ürünleri TSE belgeli olacaktır.
DİĞER : Galvanizcold/soğuk form makas ,aşık,panel karkası kaynaksız ve astarsız olacaktır.
⦁ ELEKTRİK TESİSATI
TESİSAT : Elektrik tesisatı TSE belgeli kablo kullanılarak panel üzerinden döşenecektir.
KABLOLAR: Tesisat sıva üstü olup isteğe göre sıva altı da yapılabilir.
SİGORTALAR : TSE Belgeli otomatik sigorta kullanılacaktır.
AYDINLATMA ARMATÜRLERİ : Aydınlatma için TSE belgeli simit armatür kullanılacaktır.
PRİZ-ANAHTAR : Anahtarlar ve prizler için TSE belgeli sensörlü tip ürünler kullanılacaktır.
DIŞ BAĞLANTILAR : Sayaç,topraklama çubuğu ve bina dışı bağlantılar ayrıca ele alınacaktır.
⦁ SIHHİ TESİSAT
TESİSAT : Sıva altı olacaktır.
VİTRİFİYE : TSE belgeli ürünler kullanılacaktır.Bataryalar, musluklar ve sıvı sabunluklar sensörlü tip olacaktır.
LAVABO VE DUŞ ARMATÜRLERİ: TSE belgeli antibakteriyel ürünler kullanılacaktır.
BORU : Temiz su boruları PPRC ve pis su boruları PVC tipi olup;TSE belgeli ürünler kullanılacaktır.
DIŞ BAĞLANTILAR : Su sayacı ve bina dışı bağlantılar ile kanalizasyon bağlantıları en yakın besleme ve atık noktasına göre yapılacaktır.Telekom, internet alt yapı bağlantıları yeraltından en az 80 cm derinlikten ve korige boru içinden geçecek şekilde kazı,borunun yerleştirilmesi ve boru üstü yastıklama yapılarak gerçekleştirilecektir.
TEMEL VE BETON : Hafriyat ,kazı ve gro beton işlemleri yapılacak ve sonrası ; Beton planına ve temel boyutlarına uygun zemin betonu yüksekliğinde dökülecektir. Bina zemin betonuna ankrajlarla ve dübellerle tespit edilecektir. Demir radye temel veya çelik hasırlı (projeye göre) zemin hazırlanacaktır.
⦁ BÜTÇE KALEMLERİ
⦁ Prefabrik Zemin Yapımı (150m2)
⦁ 130 m2 Prefabrik Yapımı Anahtar Teslim
⦁ Çocuk Parkı Yapımı
⦁ Peysaj Düzenlemesi
⦁ DİĞER TEKNİK ÖZELLİKLER
⦁ Vaziyet planı ve detaylarına uygun olarak okul bahçesine anaokulu (içinde r 335 hasır çelik takviyeli) helikopter perdahlı c30 saha betonu (d=30 cm) atılacaktır.
⦁ Engelli rampası standartlara uygun olarak yapılacak, bina girişi ve engelli rampasında paslanmaz çelik korkuluklar kullanılacaktır.
⦁ Mutfak mahalindetezgah altı ve üstüne laminat kaplama kapaklı dolap yapılacaktır. *Tezgah üzeri h=60 cm duvar seramiği ile kaplanacaktır. Seramik kaplamalarda PVC bitirme elemanı kullanılacaktır.
⦁ Projeler tip proje olup, çeşitli mimari versiyonlarda kullanılmaktadır. Kat mimari projeleri işlere göre değişme göstermekte olup, yükleniciler kat değişikliğini diğer projelerde de göz önünde bulundurmalıdırlar.
⦁ Bina temelinde suyun zararlı etkilerini uzaklaştırmak için projesinde belirtilen özelliklere sahip 2 kat su yalıtımı yapılacaktır. Drenaj yapılarak rögara bağlanacaktır. Bina dış cephesinde 5 cm kalınlıkta yüzeyi pürüzlü veya pürüzlü ve taşyünü ile ısı yalıtımı yapılacaktır. Grenli dış cephe boyası uygulanacaktır. Kanalizasyon bağlantısı için gerekli yerlere rögar yapılacaktır.
⦁ İklim koşullarına göre beton dökümüne sonrasında betonun bakımına ve kürüne önem verilmelidir. TS 1247 ( Normal Hava Koşullarında Beton Yapım, Döküm ve Bakım Kuralları) ve TS 1248 (Anormal Hava Kosullarında Beton Yapım, Döküm ve Bakım Kuralları) dikkate alınacaktır.
⦁ Şantiye sahasının iş güvenliği sağlanmalıdır.Şantiye alanı içindeki tehlikeli kısımlar, açıkça sınırlandırılacak ve buralara görünür şekilde yazılmış uyarma levhaları konulacaktır.
⦁ İş güvenliğinin sağlanması için her işçi ve çalışan kişisel koruyucular (baret, emniyet kemeri, çizme, eldiven vb.) kullanmalıdır.Şantiyede ilkyardım dolabı ve bir adet sedye bulundurulacaktır.
⦁ Projelerde uygulama aşamasında değişiklik söz konusu olur ise, revizyon projelerini yüklenici firma yapmakla mükellef olup herhangi bir ücret talebinde bulunmayacaktır
MAHAL LİSTESİ AÇIKLAMALARI
A- 150 DZ GROBETON : Temel kirişleri altına 10 cm yüksekliğinde 150 dzgrobeton (16.001) yapılacak olup temel donatıları bu beton üzerine gerekli pas payı bırakılarak montaj edilecektir.
B- TEMEL İÇİ SU BASMAN PERDELERİ : Temel projesinde bağ kirişi olarak gösterilen yerlere 30*110 cm ebadında betonarme perde yapılacaktır. Perde içerisine etriye şeklinde 20 cm aralıklı Ø 10 donatı , boyuna ise 12 adet Ø 10 donatı konulacaktır.
C- TEMEL İÇİ DOLGUSU : Temel tabanına sıkıştırılmış dolgu (14.018) + 15 cm blokaj (17.136 ) + 10 cm 200 dzgrobeton (16.002), 3+3 mm plastomer esaslı yalıtım malzemesi ile su yalıtımı (18.465/3), ısı yalıtım levhası (extrüdepolistren köpüğü ) (19.053/2 ) + 10 cm 200 dzgrobeton (16.002) atılarak üzerine tesviye betonu ve zemin kaplaması yapılacaktır.
G- ALEMİNYUM DOĞRAMALAR : Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Alüminyum Teknik Şartnamesine uygun imalat yapılacaktır. AA 6063T5 veya AlMgSi 0,5 F22 alaşımlı TS 4922 ‘ye uygun profillerden mahal listesinde belirtilen pozlarına ve mimari uygulama projelerine göre hazırlanmış ve idare tarafından onaylanmış imalatçı detaylarına ve statik hesaplarına uygun olarak yapılacaktır.
Tüm fitiller EPDM olacak , kanat kasa birleşimi 3 fitille basacaktır. Çift camlar doğramaya her iki yüzden de cam fitili ile monte edilecektir.
Giriş kapılarında eksen ayarlı , çift ayar plastik yuvalı ve transmisyon çeliğinden en az 10 mm çapında pimden yapılmış menteşeler kullanılacaktır.
Isı yalıtımlı doğrama profilleri , polyester esaslı , en az 60 mikron kalınlığında eloksal olacaktır. Doğrama rengi idare tarafından onaylanacaktır.
Rüzgar ve taşıma yükü hesaplarına göre bulunan profil kesitleri daha ince çıksa dahi taşıyıcı profiller 2 mm den diğer profil et kalınlıkları 1.60 mm den ince olmayacaktır. (cam çıtaları ve kapatma profilleri hariç) Kapı profilleri 2 mm et kalınlığında ve kalın tip olacaktır. Isı yalıtımlı profiller 3 odacıklı olacak köşe takoz ve çavuş bağlantıları eksiksiz konacak, köşeler preslenecektir. Kör kasa doğrama birleşim yerleri silikonlanarak doğrama renginde alüminyum çıta ile kapatılacaktır. Bütün alüminyum kapı kolları ve kilidleri idarece onaylanmış örneğe uygun olacaktır. Kör kasalar 30*40 *2 mm olacak antipas atılacaktır. (25.137)
H- PLASTİK DOĞRAMALAR : Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Sert Plastik (PVC) Profil ve Doğrama Genel Teknik Şartnamesine uygun imalat yapılacaktır. Doğrama içerisine 1,5 mm kalınlıkta galvanizli sac konulacaktır. Mimari projesinde verilen detaya göre bütün pencereler Plastik doğrama olarak yapılacaktır.(23.241/A ) Plastik doğramaya takılacak camlar 3+3 mm ısı cam olacaktır. (28.096) Kör kasalar 30*40 *2 mm olacak antipas atılacaktır. Kör kasa doğrama birleşim yerleri silikonlanarak doğrama renginde plastik çıta ile kapatılacaktır. Bütün plastik doğrama pencerelerinin aksesuarları idarece onaylanmış örneğe uygun olacaktır.
I- DENİZLİK VE PARAPETLER : İdarenin onaylayacağı renk ve cinste Bütün pencerelere 3 cm lik renkli mermer levhalarla dış denizlik ve parapet yapılacaktır. (26.702/MK-.26.752/MK) Bütün denizlikler damlalıklı olacaktır.
J- ÇATILAR :
Çatı Eğimi : Binanın imal edileceği il ÇANAKKALE yağış yükü ile orantılı %30 olarak yapılacaktır.
Taşıyıcı Sistem : Galvaniz sacdan imal edilen, özel olarak dizayn edilmiş C ve U kesitli profillerden oluşturulan, kaynaksız yapı teknolojisi ile üretilen çelik makaslar ile yapılacaktır.
Aşık : Galvaniz sacdan imal, özel olarak dizayn edilmiş omega kesitli aşık profili kullanılacaktır.
Çatı Kaplama : 27/200 formunda 0,50 mm kalınlığında trapez hadveli Rall 3009 Fırın Boyalı galvaniz sac kullanılacaktır.
Alın Kaplama : Elektrostatik fırın boyalı(Ral 9002) 0,50 mm kalınlığında galvaniz sacdan imal, trapez hadveli galvaniz sac.
Saçak : Elektrostatik fırın boyalı(Ral 9002) 0,50 mm kalınlığında galvaniz sacdan imal, özel olarak dizayn edilmiş saçak profili. Yatay genişlik 220 mm.
Yağmur deresi ve oluklar : Pvc Yağmur ve Dere Sistemi Uygulanmaktadır.
Birleşim ve Montaj : Tüm montaj ve birleşimler kaynaksız yapı teknolojisi ile cıvata, somun ve vida kullanılarak yapılmaktadır
P- KANALİZASYON BAĞLANTILARI : Arsanın yol cephesindeki taş duvarda delik açılarak mevcut hatta Ø 20 cm büz ile Wclerden bağlantı yapılacaktır. Bağlantı aralarına 1 adet 100*100 cm ebadında rogar yapılacaktır. Rogar BS 16 kalitesinde hazır beton ile yapılacaktır.

  Ürün Özelliği Seçiniz
  Hizmet verdiğimiz bölgelerde geçerli olan
  regülasyona uygun bir çözüm üretmek bizim işimiz.
  Çatı Kaplama Tipi
  Trapez Sac
  OSB+Trapez Sac
  OSB+Mebran+Trapez Sac
  Kremetal
  OSB+Kremetal
  OSB+Mebran+Kremetal
  Shigle
  PVC Pencere Renk Seçimi
  Beyaz Renk
  Ahşap Desen
  Antrasit Renk
  İç Cephe Kapama
  Yok
  Alçıpan Kaplama
  Tavan Kaplama
  Standart Tavan
  Ters Tavan
  Dış Cephe Kaplama
  Kaplama Yok
  Taşonit
  Ahşap Desen
  Yalı Baskı
  Prefabrik Yapının Tavan Yüksekliği
  250cm
  280cm
  300cm
  İç Duvar Kalınlıkları
  100mm
  60mm
  Dış Duvar Kalınlıkları
  100mm
  60mm
  PVC Pencereler Opsiyonel Özellikler
  Karolajlı
  Menteşelik Sineklik
  Store Sineklik
  Teklif Al
  Hizmet verdiğimiz bölgelerde geçerli olan regülasyona uygun bir çözüm üretmek bizim işimiz.
  KVKK şartlarını okudum ve kabul ediyorum.
  0 262 751 51 47 Teklif Alın